EVA KLEINOVÁ - česká moderní pěnice

"Zpívání je můj krásný, veselý život, který otevírám všem, co mají rádi hudbu."

                                                                                                                                              Vaše Eva

BIO

Eva Kleinová je česká popová a muzikálová zpěvačka, hlasová pedagožka.

Působí jako sólistka kapely BOOM!BAND Jiřího Dvořáka. Vidět ji můžete v divadle Hybernia v muzikálech Sněhová královna, Kapka medu pro Verunku. Pravidelně se objevuje jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Je autorkou pěveckého, edukačního projektu „NašeHudba.cz“ a organizátorkou Pražského pěveckého festivalu. Vede dětský pěvecký sbor Vratislavka, je také autorkou několika celoškolních muzikálů. Zabývá se moderními, hlasovými metodami ZDRAVÉHO ZPÍVÁNÍ, které pomocí dechových a pohybových cvičení pracují s přirozeným hlasem a autentičností zpěváka.

Spolu s Felixem Slováčkem natočila pro české děti edukační verzi České státní hymny, kterou 1.září věnovali českým školám.

Spolupracovala s mnoha stálicemi české hudební scény, např Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou, Karlem Gottem, Jiřím Kornem a mnoha dalšími. Znát ji můžete třeba i z Hlasu Československa. Svou první desku si sama otextovala a natočila ve spolupráci s Jiřím Škorpíkem. Píše anglické i české texty. Na její druhé desce najdete skladby od Vašo Patejdla, JIřího Škorpíka, Zdeňka Bartáka a mnoha dalších..

Projekt  NAŠE HUDBA.CZ

Projekt “Naše hudba” vznikl z myšlenky zachovat v dnešním moderním, informacemi přeplněném světě našich dětí původní českou hudbu. Prezentovat ji moderním stylem, který je jim bližší a zároveň skladby oživit pro generaci jejich rodičů,  která na nich vyrůstala.

Kolik ví dnešní mladí o české hudbě? Zajímají se o ni? Hrají na hudební nástroje? Faktem je, že hudba všestranně pomáhá rozvoji osobnosti a socializaci dětí především. Možná pro Vás bude překvapením, že dnešní děti se hudbě věnují velmi málo. Oproti dobám před 30-40ti lety, kdy hodiny houslí či klavíru patřily k dobrému vzdělání, dnes na hudební nástroj hrají 2-3 děti ze třídy a zpěv na tom není o moc lépe.

Které české interprety vlastně mladá generace zná?  Především ty, kteří jsou momentálně na špičkách radiových hitparád, pochopitelně každou novou generaci Superstárů, ale jména jako Jiří Suchý, Karel Gott, Eva Pilarová, Hana Zagorová, Ivan Mládek sice někde zaslechla, zahlédla na titulkách internetových periodik, ale z jejich tvorby nezná téměř nic.

Vznikl tedy projekt Naše hudba našim dětem, který si klade za cíl být multimediálním pomocníkem učitelů při hodinách hudební výchovy s velkým potenciálem vstoupit přes děti díky on-line systému přímo do českých rodin.

Z praxe víme, že učitelé často tápou ve výběru repertoáru, hudebních témat, vhodných koncertů a kulturních akcí, které by s žáky mohli navštívit. Mít k dispozici edukační materiál, který je zavede do koncertních sálů, zákulisí produkce muzikálů, koncertů velkých hvězd spojených s povídáním, jak i ony kdysi začínaly, by všichni uvítali s otevřenou náručí. Bez ohledu na fakt, že každý interpret bude prezentovat i svůj největší hit, který si děti budou moci na profesionální hudební základ rovnou zazpívat. 

Pochopitelně, v podání dětí znějí skladby jinak, ale rodiče si písně pamatují a tak si při vzpomínce na svá mladá léta zazpívají rádi s nimi.

Dozvědět se něco o hudebních začátcích hvězd, jejich dětství a školních létech funguje jako magnet. Děti si další informace, ke kterým se chceme dopracovat,  pak vyhledají samy.

Chcete se zúčastnit Eviných projektů?

  • Eva je organizátorkou Pražského pěveckého festivalu a edukačního projektu Našehudba.cz
  • Vyučuje hudbu a sólový zpěv na ZŠ Vratislavova, Praha 2


Using Format