EVA KLEINOVÁ - česká moderní pěnice

"Zpívání je můj krásný, veselý život, který otevírám všem, co mají rádi hudbu."

                                                                                                                                              Vaše Eva

BIO

Jmenuji se Eva Kleinová.  Jsem česká popová a muzikálová zpěvačka, hlasová pedagožka.  

Působím jako sólistka kapely BOOM!BAND Jiřího Dvořáka. Vidět mě můžete v divadle Hybernia v muzikálech Sněhová královna, Kapka medu pro Verunku. Pravidelně se objevuji jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Jsem autorkou pěveckého, edukačního projektu „NašeHudba.cz“ a organizátorkou Pražského pěveckého festivalu. Spolu s Felixem Slováčkem jsem natočila pro české děti edukační verzi České státní hymny, kterou jsme 1.září věnovali českým školám.

Spolupracovala jsem s mnoha stálicemi  české hudební scény, např Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou, Karlem Gottem, Jiřím Kornem a mnoha  dalšími. Znát mě můžete třeba i z Hlasu Československa. Svou první desku jsem si sama otextovala a natočila ve spolupráci s Jiřím Škorpíkem. Ráda píši anglické  i české texty.  V současné době dokončuji svou druhou desku, na které uslyšíte skladby od Vašo Patejdla, JIřího Škorpíka, Zdeňka Bartáka a mnoha dalších..

Projekt  NAŠE HUDBA.CZ

Projekt “Naše hudba” vznikl z myšlenky zachovat v dnešním moderním, informacemi přeplněném světě našich dětí původní českou hudbu. Prezentovat ji moderním stylem, který je jim bližší a zároveň skladby oživit pro generaci jejich rodičů,  která na nich vyrůstala.

Kolik ví dnešní mladí o české hudbě? Zajímají se o ni? Hrají na hudební nástroje? Faktem je, že hudba všestranně pomáhá rozvoji osobnosti a socializaci dětí především. Možná pro Vás bude překvapením, že dnešní děti se hudbě věnují velmi málo. Oproti dobám před 30-40ti lety, kdy hodiny houslí či klavíru patřily k dobrému vzdělání, dnes na hudební nástroj hrají 2-3 děti ze třídy a zpěv na tom není o moc lépe.

Které české interprety vlastně mladá generace zná?  Především ty, kteří jsou momentálně na špičkách radiových hitparád, pochopitelně každou novou generaci Superstárů, ale jména jako Jiří Suchý, Karel Gott, Eva Pilarová, Hana Zagorová, Ivan Mládek sice někde zaslechla, zahlédla na titulkách internetových periodik, ale z jejich tvorby nezná téměř nic.

Vznikl tedy projekt Naše hudba našim dětem, který si klade za cíl být multimediálním pomocníkem učitelů při hodinách hudební výchovy s velkým potenciálem vstoupit přes děti díky on-line systému přímo do českých rodin.

Z praxe víme, že učitelé často tápou ve výběru repertoáru, hudebních témat, vhodných koncertů a kulturních akcí, které by s žáky mohli navštívit. Mít k dispozici edukační materiál, který je zavede do koncertních sálů, zákulisí produkce muzikálů, koncertů velkých hvězd spojených s povídáním, jak i ony kdysi začínaly, by všichni uvítali s otevřenou náručí. Bez ohledu na fakt, že každý interpret bude prezentovat i svůj největší hit, který si děti budou moci na profesionální hudební základ rovnou zazpívat. 

Pochopitelně, v podání dětí znějí skladby jinak, ale rodiče si písně pamatují a tak si při vzpomínce na svá mladá léta zazpívají rádi s nimi.

Dozvědět se něco o hudebních začátcích hvězd, jejich dětství a školních létech funguje jako magnet. Děti si další informace, ke kterým se chceme dopracovat,  pak vyhledají samy.

Chcete se zúčastnit mých projektů?

  • Jsem organizátorkou Pražského pěveckého festivalu a edukačního projektu Našehudba.cz
  • Vyučuji hudbu a sólový zpěv na ZŠ Vratislavova, Praha 2


Using Format